TRE-ELEKTRYK Śląsk - Elektryk z uprawnieniami

Niezależnie od tego, czy jesteś w trakcie remontu i potrzebujesz montażu instalacji elektrycznej, wymiany oświetlenia na nowoczesne oświetlenie LED, czy też rozwiązań z zakresu automatyki - zadzwoń do nas i dołącz do grona klientów TRE-ELEKTRYK. Dzięki szerokiej gamie usług elektrycznych naszej firmy, będziesz w stanie znaleźć rozwiązanie dedykowane własnym potrzebom.

Skontaktuj się z nami!

Oczyszczalnia Ścieków w Olkuszu

Kompleksowe wykonanie instalacji branży elektrycznej w związku z inwestycją - Kontrakt W7 Przebudowa Oczyszczalni Ścieków w Olkuszu – wykonanie zgodnie z procedurą FIDIC. Prace szczególne: budowa i montaż rozdzielni SN 20/0,4kV 2 sekcje wraz z uruchomieniem, wykonanie szaf z napędem falownikowym dla nowych obiektów, wykonanie szaf SoftStartów dla obiektu dmuchaw, wymiana układu pomiarowego dla agregatu ko generacyjnego 180 kW z przystosowaniem do rozliczania energii „zielonej” ...

Zobacz nasze realizacje

Budynek Wydziału Inżynierii Biomedycznej w Zabrzu

Na obiekcie wykonaliśmy kompletną instalację elektryczną, instalacje ochronne, wyrównawcze, montaż instalacji siłowych oraz układu półpośredniego, instalacje odgromowe. Instalacje niskoprądowe: instalacje SAP, LAN, instalacje światłowodową. Kompletną dokumentacje powykonawczą wraz z pomiarami.

Zobacz nasze realizacje

Skate Park Olkusz

W ramach budowy Parku Rekreacyjnego w Olkuszu wykonaliśmy oświetlenie zewnętrzne terenu Parku wraz z zabezpieczeniem przewodów elektrycznych i teletechnicznych oraz montażem 16-metrowego masztu z koroną.

Zobacz nasze realizacje

Nowy Szpital w Olkuszu – oddział Neurologii

W ramach zadania pn. „Adaptacja pomieszczeń kuchni na Oddział Neurologii w Nowym Szpitalu w Olkuszu” wykonaliśmy kompleksową instalację elektryczną i niskoprądową. W szczególności: montaż rozdzielni, montaż instalacji siłowych, oświetlenia awaryjnego i ewakuacyjnego oraz oświetlenia medycznego – panele nad łóżkowe. Instalacje niskoprądowe: okablowania strukturalnego LAN, system alarmu pożarowego SAP, system DSO, system przyzywowy.

Zobacz nasze realizacje

Śląski Uniwersytet Medyczny Zabrze-Rokitnica

Na obiekcie wykonaliśmy kompletną instalację elektryczną, instalacje ochronne, wyrównawcze, odgromowe. Instalacje niskoprądowe: nagłośnienie Auli, instalacje SAP, DSO, LAN, SAT+TV, instalacje światłowodową. Kompletną dokumentacje powykonawczą wraz z pomiarami.

Zobacz nasze realizacje
<
  >

  Wojna podnosi ceny surowców energetycznych. Jak obniżyć rachunki i oszczędzać zużycie energii?

  24 luty 2022 roku zostanie pamiętnym dniem w najnowszej historii Europy, a nawet całego świata. Data ta to początek inwazji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę, która w jednej chwili zniszczyła życie milionom Ukraińców oraz spowodowała, że spełniać się zaczął jeden z najczarniejszych scenariuszy ekonomicznych. Świat nie zapomniał jeszcze o skutkach pandemii Covid-19, a już w naszym życiu pojawiło się nowe, kolejne zagrożenie. W związku z tym, że Rosja jest największym światowym producentem gazu, rynek czeka ogromna i nieodwracalna zmiana, która wymaga rozważnego działania i wprowadzenia natychmiastowej transformacji energetycznej. 

  Kompensacja mocy biernej - TREELEKTRYK

  Jakie surowce Rosja chce zabrać Ukrainie?

  Obecna wojna ma bardzo głęboki wymiar ideologiczny, polityczny a także gospodarczy. Ukraina to bogaty w surowce kraj, który wspólnie z Rosją eksportuje około 25% światowych złóż pszenicy. Kraj ten posiada również ogromne złoża gazu łupkowego, ropy naftowej, uranu oraz węgla, które rozmieszczone są wokół Charkova oraz Krymu. Łączna długość gazociągów w tym państwie wynosi aż 36 tysięcy kilometrów. Na terenie Ukrainy znajduje się również 700 przepompowni. To właśnie przez te ukraińskie gazociągi mógł odbywać się transport gazu na tereny całej Europy Zachodniej. Nie należy zapominać również o tym, że rurociągi miały duże znaczenie dla europejskiej strategii wodorowej, ponieważ to zza ich pomocą transportowany był niskoemisyjny wodór.

  W 2019 roku Ukraina zajęła również 8 miejsce na światowej liście krajów o dużej atrakcyjności dla inwestycji w odnawialne źródła energii. Był to skok aż o 55 miejsc w stosunku do roku poprzedniego, co oznacza, że Ukraina nieustannie przeobraża się stając się jednym z atrakcyjniejszych krajów Europy Wschodniej.

  Wojna i kryzys gazowy Europy

  W dniu rosyjskiej inwazji na Ukrainę cena gazu znacząc wzrosła, ponieważ Rosja jest jednym z ważniejszych eksporterów gazu, a kraje zaczęły na niego narzucać coraz to nowsze sankcje. Obecnie rynek obawiając się dalszych zakazów i zmian, nieustannie winduje ceny, co jest zrozumiałe w świetle przemówień amerykańskiego prezydenta zapowiadającego zakaz zawijania statków z Rosji do portów Europy. Jest to dosyć problematyczne, ponieważ Europa kupuje ok 1/3 zużywanego przez siebie gazu właśnie z Rosji. W przypadku Polski, jest to jeszcze większa ilość, stanowiąca połowę zużycia tego surowca.

  Montaż baterii kondensatorów - TREELEKTRYK

  Ile będzie nas kosztować wojna?

  Wstępne prognozy analityków z Pekao S.A. oraz mBanku mówią, że wojna pomiędzy Ukrainą a Rosją może przynieść Polsce spadek PKB o około 1%. Jest to związane głównie ze wzrostem ceny surowców energetycznych, a także płodów rolnych i metali. Co więcej, eksperci podkreślają, że należy liczyć się ze wzrostem inflacji oraz podwyżką stóp procentowych.

  Z tego powodu już niedługo większość krajów Europy, w tym Polska będzie musiała zmierzyć się z dużo wyższymi cenami oraz koniecznością zrewidowania pojęcia oszczędzania surowców oraz energii. Cała Unia Europejska będzie musiała również w szybkim tempie uniezależnić się od dostawy węglowodorów z terenów Rosji, przez co przemysł UE będzie musiał przejść w tryb oszczędzania. Wszystko to i bardzo duże skoki cenowe, zarówno paliw jak i produktów spożywczych sprawiają, że przeciętni Polacy boją się o swoja przyszłość oraz domowe i firmowe budżety

  Jak obniżyć rachunki i oszczedzać zużycie energii?

  Ogromną szansą na oszczędność, jeśli chodzi o zużycie prądu, są zabiegi takie jak kompensacja mocy biernej. Usługa ta to nic innego, jak forma poprawy i równoczesnego zmniejszenia współczynnika mocy, która ma przynosić rezultat w postaci znaczącego obniżenia dochodzących na liniach przesyłowych. Co więcej, kompensacja mocy biernej umożliwia znaczące obniżenie kwoty końcowej rachunku za energie elektryczną, a także pozwoli zwiększyć ochronę okablowania elektrycznego oraz urządzeń współpracujących z siecią. Utrzymywanie odpowiedniego i niezbyt wysokiego poziomu mocy biernej, pozwoli nam również na uniknięcie kar finansowych, jakie nakładane są przez operatorów sieci dystrybucyjnych.

  Firma TRE-ELEKETRYK mieszcząca się w Olkusz przy ulicy Kluczewskiej 2, oferuje kompleksową ofertę skierowaną zarówno do przedsiębiorstw jak i osób prywatnych, pozwalającą obniżyć koszty zużycia energii elektrycznej. Pracownicy firmy przeprowadzą bezpłatną analizę Twoich faktur oraz przegląd sieci, by sprawdzić w jaki sposób obniżyć Twoje rachunki. W ramach wykonywanych prac, firma gwarantuje nie tylko pomiar parametrów sieci i montaż baterii kondensatorów, ale również serwis gwarancyjny, konserwację oraz modernizację instalacji, a także pomiary eksploatacyjne.

  Dowiedz się więcej: https://www.treelektryk.pl/stacje-trafo.html