TRE-ELEKTRYK Śląsk - Elektryk z uprawnieniami

Niezależnie od tego, czy jesteś w trakcie remontu i potrzebujesz montażu instalacji elektrycznej, wymiany oświetlenia na nowoczesne oświetlenie LED, czy też rozwiązań z zakresu automatyki - zadzwoń do nas i dołącz do grona klientów TRE-ELEKTRYK. Dzięki szerokiej gamie usług elektrycznych naszej firmy, będziesz w stanie znaleźć rozwiązanie dedykowane własnym potrzebom.

Skontaktuj się z nami!

Oczyszczalnia Ścieków w Olkuszu

Kompleksowe wykonanie instalacji branży elektrycznej w związku z inwestycją - Kontrakt W7 Przebudowa Oczyszczalni Ścieków w Olkuszu – wykonanie zgodnie z procedurą FIDIC. Prace szczególne: budowa i montaż rozdzielni SN 20/0,4kV 2 sekcje wraz z uruchomieniem, wykonanie szaf z napędem falownikowym dla nowych obiektów, wykonanie szaf SoftStartów dla obiektu dmuchaw, wymiana układu pomiarowego dla agregatu ko generacyjnego 180 kW z przystosowaniem do rozliczania energii „zielonej” ...

Zobacz nasze realizacje

Budynek Wydziału Inżynierii Biomedycznej w Zabrzu

Na obiekcie wykonaliśmy kompletną instalację elektryczną, instalacje ochronne, wyrównawcze, montaż instalacji siłowych oraz układu półpośredniego, instalacje odgromowe. Instalacje niskoprądowe: instalacje SAP, LAN, instalacje światłowodową. Kompletną dokumentacje powykonawczą wraz z pomiarami.

Zobacz nasze realizacje

Skate Park Olkusz

W ramach budowy Parku Rekreacyjnego w Olkuszu wykonaliśmy oświetlenie zewnętrzne terenu Parku wraz z zabezpieczeniem przewodów elektrycznych i teletechnicznych oraz montażem 16-metrowego masztu z koroną.

Zobacz nasze realizacje

Nowy Szpital w Olkuszu – oddział Neurologii

W ramach zadania pn. „Adaptacja pomieszczeń kuchni na Oddział Neurologii w Nowym Szpitalu w Olkuszu” wykonaliśmy kompleksową instalację elektryczną i niskoprądową. W szczególności: montaż rozdzielni, montaż instalacji siłowych, oświetlenia awaryjnego i ewakuacyjnego oraz oświetlenia medycznego – panele nad łóżkowe. Instalacje niskoprądowe: okablowania strukturalnego LAN, system alarmu pożarowego SAP, system DSO, system przyzywowy.

Zobacz nasze realizacje

Śląski Uniwersytet Medyczny Zabrze-Rokitnica

Na obiekcie wykonaliśmy kompletną instalację elektryczną, instalacje ochronne, wyrównawcze, odgromowe. Instalacje niskoprądowe: nagłośnienie Auli, instalacje SAP, DSO, LAN, SAT+TV, instalacje światłowodową. Kompletną dokumentacje powykonawczą wraz z pomiarami.

Zobacz nasze realizacje
<
  >

  Jak obniżyć rachunki za prąd? Kompensacja mocy biernej

  Opłaty za zużycie energii elektrycznej to zazwyczaj jedne z najwyższych rachunków, jakie przychodzi nam płacić, szczególnie teraz, kiedy każde urządzenie do pracy czy codziennego funkcjonowania wymaga poboru mocy. Stale rosnące ceny prądu zmuszają zarówno przedsiębiorców jak i osoby prywatne do szukania skutecznych sposobów jak obniżyć rachunek za prąd i zaoszczędzić. Ogromną szansą, która jest w stanie wesprzeć budżet, odkładając znaczną część gotówki do kieszeni jest kompensacja mocy biernej. Dowiedz się, co to za usługa, jak zmniejszyć rachunki za prąd z jej pomocą i jak się ją wykonuje.

  Moc bierna i jej kompensacja – co to takiego?

  Energia bierna jest jednym z trzech rodzajów mocy składających się na obwód pracy. Występuje ona pomiędzy źródłem a danym odbiornikiem energii. Co ważne, nie jest ona zużywana lecz przepływa tam i z powrotem między elektrownią a odbiorcą równocześnie, będąc niezbędną do prawidłowej pracy większości urządzeń, które posiadamy w domu czy też w pracy. Energi bierna może występować w dwóch odmianach, jako pobierana oraz oddawana. Pierwsza z nich występuje zazwyczaj przy pomocy urządzeń indukcyjnych (piece, transformatory oraz silniki asynchroniczne), druga pojawia się przy kondensatorach i długich liniach napięciowych.

  Jak zmniejszyć rachunki za prąd - o kompensacji mocy biernej

  Jak zmniejszyć rachunki za prąd - wpływ mocy biernej

  Kompensacja mocy biernej jest formą poprawy oraz zmniejszenia współczynnika mocy, tak by w jak największym stopniu obniżyć straty dochodzące na liniach przesyłowych. Działanie takie może znacząco obniżyć kwotę, jaka zobaczymy na rachunku za energię elektryczną oraz pozwoli na zwiększenie ochrony kabli elektrycznych i urządzeń współpracujących z siecią. Warto również wspomnieć, że zbyt duża produkcja energii biernej może prowadzić do nałożenia na nas prze operatora sieci dystrybucyjnych sporych kar finansowych, dlatego warto jest kontrolować ten aspekt i utrzymywać moc bierną na stałym, dopuszczalnym przez prawodawstwo poziomie.

  Można to sprawdzić analizując faktury za energię elektryczną, a dokładniej jej część dystrybucyjną. W przypadku, gdy tgfi wynikające z pobranej mocy biernej jest wyższe niż tgfi umowne, na odbiorę może zostać nałożona kara, która stanowi często nawet 30% całego rachunku. Jest to kwota, którą z powodzeniem można obniżyć stosując wspomniana wcześniej kompensację mocy biernej.

  Jak obniżyć rachunki za prąd z TRE Elektryk

  Jak wykonać kompensację mocy biernej?

  Najprostszym sposobem kompensacji energii biernej jest przyłączenie do sieci dwóch rodzajów baterii: kondensatorów oraz dławików indukcyjnych. Obydwie baterie są w stanie wytworzyć przeciwną energie bierną w pobliżu odbiornika, dzięki czemu nie będzie potrzeby transportowania energii poprzez sieć energetyczną. Instalacja takich urządzeń sprawi, że moc bierna będzie przepływać jedynie między kompensatorem a odbiornikiem.

  Ważne jest, by urządzenia do kompensacji mocy zostały dobrane i przyłączone prawidłowo, dzięki czemu koszt całej inwestycji zwróci się w przeciągu od 4 do 12 miesięcy od ich założenia. aby tak się stało najlepiej zgłosić się do doświadczonego wykonawcy zajmującego się tego typu instalacjami, który dokona przeglądu naszej instalacji i dobierze do niej odpowiednie baterie.

  Poznaj skuteczny sposób na to, jak obniżyć rachunek za prąd w swoim domu lub w firmie - kompensacja mocy biernej