TRE-ELEKTRYK Śląsk - Elektryk z uprawnieniami

Niezależnie od tego, czy jesteś w trakcie remontu i potrzebujesz montażu instalacji elektrycznej, wymiany oświetlenia na nowoczesne oświetlenie LED, czy też rozwiązań z zakresu automatyki - zadzwoń do nas i dołącz do grona klientów TRE-ELEKTRYK. Dzięki szerokiej gamie usług elektrycznych naszej firmy, będziesz w stanie znaleźć rozwiązanie dedykowane własnym potrzebom.

Skontaktuj się z nami!

Oczyszczalnia Ścieków w Olkuszu

Kompleksowe wykonanie instalacji branży elektrycznej w związku z inwestycją - Kontrakt W7 Przebudowa Oczyszczalni Ścieków w Olkuszu – wykonanie zgodnie z procedurą FIDIC. Prace szczególne: budowa i montaż rozdzielni SN 20/0,4kV 2 sekcje wraz z uruchomieniem, wykonanie szaf z napędem falownikowym dla nowych obiektów, wykonanie szaf SoftStartów dla obiektu dmuchaw, wymiana układu pomiarowego dla agregatu ko generacyjnego 180 kW z przystosowaniem do rozliczania energii „zielonej” ...

Zobacz nasze realizacje

Budynek Wydziału Inżynierii Biomedycznej w Zabrzu

Na obiekcie wykonaliśmy kompletną instalację elektryczną, instalacje ochronne, wyrównawcze, montaż instalacji siłowych oraz układu półpośredniego, instalacje odgromowe. Instalacje niskoprądowe: instalacje SAP, LAN, instalacje światłowodową. Kompletną dokumentacje powykonawczą wraz z pomiarami.

Zobacz nasze realizacje

Skate Park Olkusz

W ramach budowy Parku Rekreacyjnego w Olkuszu wykonaliśmy oświetlenie zewnętrzne terenu Parku wraz z zabezpieczeniem przewodów elektrycznych i teletechnicznych oraz montażem 16-metrowego masztu z koroną.

Zobacz nasze realizacje

Nowy Szpital w Olkuszu – oddział Neurologii

W ramach zadania pn. „Adaptacja pomieszczeń kuchni na Oddział Neurologii w Nowym Szpitalu w Olkuszu” wykonaliśmy kompleksową instalację elektryczną i niskoprądową. W szczególności: montaż rozdzielni, montaż instalacji siłowych, oświetlenia awaryjnego i ewakuacyjnego oraz oświetlenia medycznego – panele nad łóżkowe. Instalacje niskoprądowe: okablowania strukturalnego LAN, system alarmu pożarowego SAP, system DSO, system przyzywowy.

Zobacz nasze realizacje

Śląski Uniwersytet Medyczny Zabrze-Rokitnica

Na obiekcie wykonaliśmy kompletną instalację elektryczną, instalacje ochronne, wyrównawcze, odgromowe. Instalacje niskoprądowe: nagłośnienie Auli, instalacje SAP, DSO, LAN, SAT+TV, instalacje światłowodową. Kompletną dokumentacje powykonawczą wraz z pomiarami.

Zobacz nasze realizacje
<
  >

  Oficjalny blog TRE-ELEKTRYK

  Najnowsze informacje związane z instalacjami elektrycznymi, automatyką i fotowoltaiką.


  Nowy system rozliczania prosumentów od 1 kwietnia 2022 roku. Net-biling w 3 etapach.

  Nowy system rozliczania prosumentów

  30 października 2021 roku to data wejścia w życie nowelizacji ustawy dotyczącej odnawialnych źródeł energii. Jej głównym celem ma być ograniczenie obowiązków konsumpcyjnych przedsiębiorcom wykonującym działalność gospodarczą w zakresie małych instalacji. Rozwiązania zawarte w dokumencie mają ułatwiać lokalizowanie inwestycji, a także wydłużenie czasu funkcjonowania systemów wsparcia dla źródeł energii odnawialnej. Sprawdź, jak zmieni się system rozliczania prosumentów, który funkcjonował do tej pory. Nowy system rozliczeniowy wchodzi w życie z dniem 1 kwietnia 2022 roku. Jest to całkowita zmiana sposobu rozliczania, która będzie jednak dotyczyła jedynie nowych prosumentów. Osoby, które zdecydowały się przyłączyć do sieci do 31 marca 2022 roku, mają zapewniony system upustów przez okres 15 lat.

  Czytaj dalej ...

  Wojna podnosi ceny surowców energetycznych. Jak obniżyć rachunki i oszczędzać zużycie energii?

  Jak obniżyć rachunki i oszczędzać zużycie energii?

  24 luty 2022 roku zostanie pamiętnym dniem w najnowszej historii Europy, a nawet całego świata. Data ta to początek inwazji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę, która w jednej chwili zniszczyła życie milionom Ukraińców oraz spowodowała, że spełniać się zaczął jeden z najczarniejszych scenariuszy ekonomicznych. Świat nie zapomniał jeszcze o skutkach pandemii Covid-19, a już w naszym życiu pojawiło się nowe, kolejne zagrożenie. W związku z tym, że Rosja jest największym światowym producentem gazu, rynek czeka ogromna i nieodwracalna zmiana, która wymaga rozważnego działania i wprowadzenia natychmiastowej transformacji energetycznej.

  Czytaj dalej ...

  Czym są stacje TRAFO i jak wygląda ich budowa?

  Jak zmniejszyć rachunki za prąd - o kompensacji mocy biernej

  Stacje transformatorowe nazywane również stacjami TRAFO lub trafostacjami wykorzystywane są tam, gdzie następuje przekazanie energii elektrycznej do odbiorcy. Wiedza na temat działania takiej stacji oraz jej rodzajów może być więc bardzo przydatna, nie tylko dla przedsiębiorców ale i standardowych użytkowników i mieszkańców gospodarstw domowych. Najważniejsze informacje dotyczące stacji TRAFO znajdziesz w dalszej części tekstu.

  Czytaj dalej ...

  Jak obniżyć rachunki za prąd? Kompensacja mocy biernej

  Jak zmniejszyć rachunki za prąd - o kompensacji mocy biernej

  Opłaty za zużycie energii elektrycznej to zazwyczaj jedne z najwyższych rachunków, jakie przychodzi nam płacić, szczególnie teraz, kiedy każde urządzenie do pracy czy codziennego funkcjonowania wymaga poboru mocy.

  Stale rosnące ceny prądu zmuszają zarówno przedsiębiorców jak i osoby prywatne do szukania rozwiązań zmniejszających jej zużycie. Ogromną szansą na zaoszczędzenie sporej sumy jest kompensacja mocy biernej. Dowiedz się, co to za usługa, jakie korzyści ze sobą niesie i jak się ją wykonuje.

  Czytaj dalej ...